Novinky v našej predajni

Prunus avium „Vieska“

Prunus avium „Vieska“

Tento rok sme uviedli na trh ďalší vlastný výpestok Prunus avium „Vieska“. Jedná sa o vzácnu mutáciu. Je to žlto panašovaný kultivar, to znamená, že má časť listu zelenej farby a časť listu žltej farby. U podobných žlto panašovaných kultivaroch iných okrasných druhov býva častou negatívnou vlastnosťou to, že žltá časť listu sa spáli vplyvom slnka. Náš kultivar sa vyznačuje vysokou odolnosťou voči slnku, čo je jeho ďalšou prednosťou.

Caragana arborescens „Andy“

Caragana arborescens „Andy“

Na jeseň 2009 sme uviedli na trh vlastný výpestok – novinku  Caragana arborescens „Andy“. Je to zakrpatená forma, ktorá vytvára hustú, takmer guľovitú korunku a ponúkame ju na kmienku v rôznych výškach. Táto odroda bola prezentovaná v poľskom odbornom časopise „Szkólkarstwo“ 1/2008 a nemeckom škôlkarskom časopise „Deutsche Baumschule“ 11/2007.

Gleditsia triacanthos ''Pendula'' /Gledícia previslá/

Gleditsia triacanthos "Pendula" /Gledícia previslá/

Zaujímavý a veľmi atraktívny druh z nášho sortimentu je Gledíčia previslá, ktorá sa v Európe takmer neponúka. Rastie do tvaru dáždnika a konáre jej siahajú až k zemi. Jedná sa o beztrnnú formu husto zavetvenú.  Je vhodná aj do malých záhrad.