Záhradné centrum Weigela

Ponúkame široký sortiment výpestkov stromov vyhovujúcich našim klimatickým podmienkam a to 
od stromov cez ihličiny, ovocné stromy, ktoré sa dajú sadiť po celý rok, listnaté kríky, trvalky, okrasné rastliny, 
trávy až  po vodné a bažinné rastliny. 

Predajňa

V našej predajni ponúkame na ploche 1,5 hektára väčšinou vlastné výpestky, preto plne vyhovujú našim klimatickým podmienkam. Okrem stromov pestujeme takmer celý sortiment okrasných rastlín. Vychádzame zákazníkom v ústrety tým, že máme predajňu otvorenú aj v sobotu a nedeľu. Zákazníkom vieme aj poradiť, ako nakúpený materiál vysadiť. 

Naša firma pôsobí na trhu už od roku 1993. Stromy pestujeme na ploche 5 ha, z toho je 1 ha predajná plocha, kde je okrem stromov aj široký sortiment ostatných drevín, trvaliek a tráv. Stromy na predajnej ploche sú kontajnerované  a sú k dispozícii po celú sezónu /aj v lete/. 

Sortiment

Sortiment je zameraný na guľovité, previslé a pestrolisté odrody, ktoré sa v súčasnej dobe pestujú vo veľkostiach do obvodu kmeňa 14-16 cm. Pestujeme vyše 100 kultivarov stromov. Vrúbľujeme v rôznych výškach od 50 cm do 250 cm, čo rozširuje okruh použitia, najmä v súkromných záhradkach. Medzi zaujímavé druhy patrí napr.  Gleditsia triacanthos ´Pendula´ /previslá gledíčia/, ktorá sa v Európe takmer neponúka. 

Široký sortiment ovocných stromov a drobného ovocia.